Upravit stránku

Obchvat Opavy uspěl v soutěži Stavba roku 2020

Do prestižní celorepublikové soutěže Stavba roku 2020, jejímž hlavním organizátorem je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR, přihlásily M – SILNICE hned tři stavby. A byly úspěšné. Ve 28. ročníku soutěže získaly cenu Státního fondu dopravní infrastruktury za stavbu I/11 Opava, severní obchvat - východní část.

Zahájení stavby obchvatu města Chýnov

Obchvat města Chýnova na silnici I/19 měl být zahájen již loni na jaře, ale vzhledem k tomu, že byly podány námitky do stavebního řízení, jejichž řešení se protáhlo, byla tato stavba zahájena až letos, 29. září 2020.

Zahájení stavby v Českém ráji

Stavba, při níž dojde k odstranění nebezpečného křížení železničního přejezdu bez závor s frekventovanou silnicí I/35 u obce Ktová v Českém ráji, byla zahájena poklepem základního kamene 25. září 2020 za účasti generálního ředitele ŘSD ČR Radka Mátla.

Silnice II/447 Strukov - Šternberk byla slavnostně otevřena

Za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka byla v pátek 13. 12. 2019 v obci Hnojice slavnostně otevřena stavba silnice spojující Strukov a Šternberk, jehož investorem byl Olomoucký kraj a dotčené obce a byla financována z  Evropského fondu pro regionální rozvoj, IROP.