Upravit stránku

Obchvat Opavy uspěl v soutěži Stavba roku 2020

Do prestižní celorepublikové soutěže Stavba roku 2020, jejímž hlavním organizátorem je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR, přihlásily M – SILNICE hned tři stavby. A byly úspěšné. Ve 28. ročníku soutěže získaly cenu Státního fondu dopravní infrastruktury za stavbu I/11 Opava, severní obchvat - východní část.

Opočno má nový obchvat

V úterý 11. srpna 2020 byl slavnostně otevřen severní obchvat Opočna, který odvede v rámci rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny z centra města tranzitní dopravu mířící od Hradce Králové a Jaroměře na Dobrušku. Město na obchvat čekalo přes třicet let, stavba první etapy přeložky silnice II/298 vyšla na 147 milionů korun s DPH.

Zahájení stavby obchvatu města Chýnov

Obchvat města Chýnova na silnici I/19 měl být zahájen již loni na jaře, ale vzhledem k tomu, že byly podány námitky do stavebního řízení, jejichž řešení se protáhlo, byla tato stavba zahájena až letos, 29. září 2020.

Zahájení stavby v Českém ráji

Stavba, při níž dojde k odstranění nebezpečného křížení železničního přejezdu bez závor s frekventovanou silnicí I/35 u obce Ktová v Českém ráji, byla zahájena poklepem základního kamene 25. září 2020 za účasti generálního ředitele ŘSD ČR Radka Mátla.