Akce se účastnilo 10 významných společností z oblasti projektování,  silničního a mostního stavitelství , včetně společnosti M – SILNICE a.s.
Smyslem celodenní akce bylo představit žákům základních a středních škol pracovní pozice a následné příležitosti  zaměstnání ve firmě. Soutěživou a hravou formou byli návštěvníci vtaženi do dění. Na 15 stanovištích měli možnost vyzkoušet si na trenažéru práci s bagrem, v realitě vyzkoušet ovládání  minirypadla, poznávat stavební stroje a nářadí, postavit most z dřevěných dílů, ve virtuální realitě zdemolovat pomocí jeřábu starý dům, prověřit si znalosti v oblasti bezpečného chování v silničním provozu, poskytování první pomoci, zazávodit si na šlapacích motokárách, zkusit si projektování silnice pomocí SW a řadu dalších činností.
Určitě se jednalo o akci záslužnou a vydařenou, kterou navštívilo cca 280 – 300 dětí a snad to v nich nějakou stopu zanechalo. Jde o budoucnost. Kdy a jak se podaří probudit naše učňovské školství? Vždyť již více jak 20 let spí. V České republice neexistuje žádný formální učňovský program, který by zahrnoval smlouvu mezi žáky a zaměstnavatelem a neexistuje ani sdílená zodpovědnost mezi firmami a školou při přípravě žáků jako je to například v Německu nebo Rakousku.
Pořadatelům patří poděkování, že se snaží dávat firmy dohromady a vzbudit zájem u dětí o praktická povolání.