Investor: Ředitelství silnic a dálnic ČR
Investiční náklad celkem: 148 mil. Kč
Podíl investičního nákladu: 118 mil. Kč
Doba výstavby: 09/2020 – 06/2022

Stavba, při níž došlo k odstranění nebezpečného křížení železničního přejezdu bez závor s frekventovanou silnicí I/35 u obce Ktová v Českém ráji, byla zahájena poklepem základního kamene 25. září 2020 za účasti generálního ředitele ŘSD ČR Radka Mátla.

 

Oblastní závod SEVER, provoz Liberec čekal velký kus práce, jehož výsledkem je bezpečnější a plynulejší provoz na vytíženém tahu mezi Jičínem a Turnovem. Než však na nový více jak kilometrový úsek vyjeli motoristé, musel být vybudován železniční ocelový příhradový most v délce 48 m, pod nímž je zahloubena nová trasa silnice I/35. Byly odstraněny dvě protisměrné zatáčky a v obci Ktová vznikla okružní křižovatka. Technicky zajímavá stavba složená z 31 objektů byla dokončena v červnu 2022, probíhala za provozu, takže byla náročná na koordinaci všech prací.

 

Technická data stavby:

 
Hlavní trasa: celková délka 1 018 m
  kategorie S 9,5/70
  počet stavebních objektů 31
  násypy                                   5 415 m3
  výkopy                                      96 890 m3
Mostní objekty 2 mostní objekty celková délka      68 m
Mimoúrovňové křižovatky MÚK Slatiňany  

Protihlukové stěny:              1       (65 metrů)

 

Úpravy ost. komunikací:    4    (celková délka přeložek          1 588 m)

 

Přeložky a úpravy IS:         Vodohospodářské objekty       1 stavební objekt

                                                    Elektro objekty                              6 stavebních objektů

Tento web využívá cookies

Pro chod webu jsou nezbytně aktivovány esenciální soubory cookies. Pro plnohodnotné poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti jsou však nutné povolit i volitelné cookies. Kliknutím na následující tlačítko, je zapnete. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti