Investor: Ředitelství silnic a dálnic ČR, oblastní správa Liberec
Investiční náklad: 324 mil. Kč 
Doba výstavby: 03/2016 – 12/2018

Přeložka silnice I/14 slouží jako severní propojení měst Liberce a Jablonce n/N. Nová trasa o celkové délce 2 646 m má výrazně lepší směrové a výškové parametry ve srovnání s původní silnicí III/29024. V začátku úseku trasa navazuje na již dokončenou stavbu (v 07/2008) „Přeložky silnice I/14 Liberec - Kunratická - 3. etapa“ v oblasti sídliště Kunratická. Stavba končí v ulici Československé armády v Jablonci n/N, na hranici stavby „Jablonec n/N-Rýnovice, silnice III/29024, okružní křižovatka ul. Belgické a Čs. armády“. Se stávající silniční sítí je trasa silnice I/14 spojena třemi úrovňovými křižovatkami.

Tento web využívá cookies

Pro chod webu jsou nezbytně aktivovány esenciální soubory cookies. Pro plnohodnotné poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti jsou však nutné povolit i volitelné cookies. Kliknutím na následující tlačítko, je zapnete. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti