Upravit stránku

Na základní kámen poklepal mj. místopředseda vlády ČR, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy pan Karel Havlíček, který uvedl: „Je to velmi významná, nikoliv jenom regionální stavba. Spojuje Tábor, Pelhřimov, případně Humpolec a nájezd na dálnici D1. Čas od času, když se z dálnice odklání provoz, se velmi často svádí pro kamiony z Humpolce na Chýnov. Silnice je extrémně vytížená. Městečko Chýnov je klikaté, pro kamiony je to komplikované, a o to je to nebezpečnější pro místní obyvatele. To, že se na to čekalo 25 let, je prostě špatné."

Zakázku v hodnotě cca 262 mil. Kč bez DPH spolufinancovanou v rámci Operačního programu Doprava 2014-2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj realizuje oblastní závod JIH. Hlavní trasa obchvatu bude dlouhá 3,6 km, stavba zahrnuje 37 stavebních objektů, jejichž součástí jsou mj. tři mosty, dva kilometry odvodnění, protihlukové stěny. Hotovo by mělo v červnu 2022.